Side 2 av 7 FørstFørst 1234 ... SisteSiste
Viser resultater 11 til 20 av 69

Tråd: Regelspørsmål

  1. #11

    Standard

    Spørsmål om det der å kunne sende uemdelig ressurer til de med artifakter.
    De med liten artifakt har jo kun effekten på en by.
    Så er det kun til den byen artifakten har effkt på folk kan ende uendelig ress. til eller alle byene?

  2. #12

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av nallekavn Vis innlegg
    Hei.

    Disse nye reglene er mye mer oversiktlige enn de forrige, og jeg synes det er en klar forbedring! Men jeg har tre kommentarer / spørsmål.


    §2.5
    Alle former for angrep er forbudt mellom spillere som benytter stedfortrederfunksjonen eller benytter samme datamaskin. Etter at en slik forbindelse er brutt og fjernet må man vente to døgn før man kan angripe.

    Gjelder dette også flytting av byggeplaner?


    §3.7
    Det er forbudt å tvinge eller oppfordre en annen spiller til å slette kontoen, bli satt opp som stedfortreder, spille flereierkonto, dele ut passord og/eller bryte spillreglene på annet vis.

    Sittersjekk ved inngåelse av allianse går vel her inn under oppfordring til å bli satt opp som sitter. Dette vil altså være ulovlig fremover?


    Siste spørsmål gjelder cropfinder.
    Jeg finner ikke noe i de nye reglene som sier at cropfinder ikke er tillatt. Det eneste må eventuelt være §3.8: [...] Videre er det også forbudt med script, bot og lignende [...]. Men dersom denne regelen inkluderer cropfinder, så vil den vel også inkludere bruk av sider som Travian World Analyzer, og kalkulatorer som regner ut avstand mellom byer?
    Slik regelen står gjelder det også flytting av byggeplaner, men det vil nok bli tatt opp til diskusjon rundt akkurat den delen.

    Sittersjekk kan bli ulovlig ja dersom det blir påtvunget. Ved et enkelt spørsmål er det mulig at det kan være lovlig uten at jeg garanterer det her.

    Cropfinder er alltid ulovlig, dekkes også av Generelle betingelser.
    Mvh

    Perrin Aybara
    Community Manager NO


    Moderatorene jobber på frivillig basis og er derfor ikke tilgjengelig 24 timer i døgnet.

  3. #13

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av Des Vis innlegg
    Spørsmål om det der å kunne sende uemdelig ressurer til de med artifakter.
    De med liten artifakt har jo kun effekten på en by.
    Så er det kun til den byen artifakten har effkt på folk kan ende uendelig ress. til eller alle byene?
    Det gjelder til alle byene.
    Mvh

    Perrin Aybara
    Community Manager NO


    Moderatorene jobber på frivillig basis og er derfor ikke tilgjengelig 24 timer i døgnet.

  4. #14

    Standard

    Hei! Jeg har artefakt. Blir da reglene om overførsel mellom konto du er sitter for / konto med samme pc bruk også satt til side, eller vil de fortsatt gjelde?


    Mvh Tigerove

  5. #15

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av PerrinAybara Vis innlegg
    Slik regelen står gjelder det også flytting av byggeplaner, men det vil nok bli tatt opp til diskusjon rundt akkurat den delen.

    Sittersjekk kan bli ulovlig ja dersom det blir påtvunget. Ved et enkelt spørsmål er det mulig at det kan være lovlig uten at jeg garanterer det her.

    Cropfinder er alltid ulovlig, dekkes også av Generelle betingelser.

    Ser ikke at dette spørsmålet ble svart opp..

    "så vil den vel også inkludere bruk av sider som Travian World Analyzer, og kalkulatorer som regner ut avstand mellom byer?"

    Er dette et ulovelig hjelpemiddel?

  6. #16

    Standard

    §2.4 Følgende kontoer er unntatt for regel om ressursoverførsel og kan dermed få tilsendt uendelig ressurser av alle typer: eiere av Verdens Underverk, byggeplan eller artefakter.

    Denne var interessant. Spørsmålet er da, opphever den da denne reglen?

    §2.2 Mellom spillere forbundet med stedfortrederfunksjon og/eller brukere av samme datamaskin er kun 1:1-handel tillatt.

    Takk for svar
    Krim

    nox 9 - Xerxes (AC) Delete -> Thea (AC/CowCity)
    sez 11 - Pamela (Baywatch)

    Karriere slutt: 2 WW til 100 og 1 greit stor slegge. Snakkes kanskje senere :)

  7. #17
    Very special person Faith sin avatar
    Ble medlem
    Jan 2009
    Innlegg
    1.155

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av tigerove Vis innlegg
    Hei! Jeg har artefakt. Blir da reglene om overførsel mellom konto du er sitter for / konto med samme pc bruk også satt til side, eller vil de fortsatt gjelde?


    Mvh Tigerove
    Etter § 2.4 er eier av artefakter mv. unntatt fra reglene om ressursoverføringer. Du kan altså motta ressurser fra en du er forbundet med via sitter/samme pc bruk, dog er det verdt å merke seg at du ikke kan sende ubegrenset med ressurser. Unntaket gjelder kun mottagelse.

  8. #18
    Very special person Faith sin avatar
    Ble medlem
    Jan 2009
    Innlegg
    1.155

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av Becks Vis innlegg
    Ser ikke at dette spørsmålet ble svart opp..

    "så vil den vel også inkludere bruk av sider som Travian World Analyzer, og kalkulatorer som regner ut avstand mellom byer?"

    Er dette et ulovelig hjelpemiddel?
    Nei, bruk av hjelpemidler som henter sin informasjon fra map.sql er ikke ulovlig, ei heller er det ulovlig å bruke eksterne hjelpemidler. Cropfinder derimot har alltid vært, og vil alltid være, ulovlig.

    Sitat Opprinnelig skrevet av Krim0407 Vis innlegg
    §2.4 Følgende kontoer er unntatt for regel om ressursoverførsel og kan dermed få tilsendt uendelig ressurser av alle typer: eiere av Verdens Underverk, byggeplan eller artefakter.

    Denne var interessant. Spørsmålet er da, opphever den da denne reglen?

    §2.2 Mellom spillere forbundet med stedfortrederfunksjon og/eller brukere av samme datamaskin er kun 1:1-handel tillatt.

    Takk for svar
    Krim
    § 2.4 er et unntak fra §2.2, den opphever den ikke, den oppgir kun en situasjon hvor § 2.2 ikke vil gjelde.
    Dette er ikke forandret fra de gamle reglene; hvor WW holderne var unntatt fra ressursoverføringsreglene. Det nye her er at dette også gjelder byggeplanholdere og artefaktholdere, samt at holderne selv ikke kan sende ut en ubegrenset mengde ressurser, de kan kun motta.

  9. #19

    Question Kamprapporter

    §3.6 Offentliggjøring av kamprapporter i spillet eller på forumet er forbudt uten skriftlig tillatelse fra begge parter. Dette gjelder også offentliggjøring av meldinger i spillet (IGM) eller epost til/fra spiller, multihunter eller andre administratorer.

    Kan noen (helst multihunter/support) tolke denne regelen for meg? Hva menes med offentliggjøring? Det kan ikke postes på fellesforum som dette, eller betyr det at vi ikke kan poste (sende link til) batlereports fra angrep til andre medlemmer av alliansen (eller andre spillere på serveren)?? Altså type via igm, ingame forum osv.. Det er i såfall en ganske sick regel.

  10. #20

    Standard

    Sitat Opprinnelig skrevet av -morpheus- Vis innlegg
    §3.6 Offentliggjøring av kamprapporter i spillet eller på forumet er forbudt uten skriftlig tillatelse fra begge parter. Dette gjelder også offentliggjøring av meldinger i spillet (IGM) eller epost til/fra spiller, multihunter eller andre administratorer.

    Kan noen (helst multihunter/support) tolke denne regelen for meg? Hva menes med offentliggjøring? Det kan ikke postes på fellesforum som dette, eller betyr det at vi ikke kan poste (sende link til) batlereports fra angrep til andre medlemmer av alliansen (eller andre spillere på serveren)?? Altså type via igm, ingame forum osv.. Det er i såfall en ganske sick regel.
    Offentliggjøring er som regel tolket til større mengder folk. Dette forumet er for eksempel inkludert der. Det kan også bli tolket som regelbrudd dersom en av partene klager på offentliggjøringen.
    Internt i alliansen har alle tilgang til rapporten uansett, så der burde det gå greit.
    Mvh

    Perrin Aybara
    Community Manager NO


    Moderatorene jobber på frivillig basis og er derfor ikke tilgjengelig 24 timer i døgnet.

Side 2 av 7 FørstFørst 1234 ... SisteSiste

Regler for innlegg

  • Du kan ikke poste nye tråder
  • Du kan ikke poste svar
  • Du kan ikke legge ved vedlegg
  • Du kan ikke endre dine innlegg
  •